Pilarka panelowa MAYER kappa automatic 100 model jubileuszowy

Model specjalny z okazji jubileusza 70-lecia Otto Mayer Maschinenfabrik, która od 2019 jest marką Felder Group.

Oba przedsiębiorstwa świętują wspólnie wraz z jubileuszową edycją renomowanej pilarki panelowej kappa automatic. Wspólny know-how, synergia działań i identyczne dla obu, produkujących maszyny przedsiębiorstw wartości sprawiły, że wieloletnia, przebyta razem droga była tak udana.

W fabrykach w Hall w Tyrolu oraz Loßburg-Lombach powstał właśnie wspólny model jubileuszowy z unikatowym wyposażeniem premium:

► Silnik 13,5 kW
► Sterowane pozycjonowanie podcinacza z monitora dotykowego z dokładnością jednej setnej milimetra
 Dodatkowy, dwuplacowy chwytak pakietów płyt
► Termiczna drukarka etykiet bezpośrenio przy maszynie
► Przygotowanie pod przyłącze sieciowe

Największa pilarka panelowa z serii kappa automatic swoją konstrukcją i wyposażeniem standardowym kładzie nacisk na najważniejsze punkty nowoczesnej produkcji

  • Najlepszej jakości cięcia zostają osiągnięte za sprawą automatycznego ustawiania wysokości cięcia, gwarantującego optymalny kąt wejścia w materiał oraz najspokojnieszego przesuwu wózka pilarki.
  • Podwójny system pomiarowy gwarantuje możliwie najwyższą powtarzalność dokładności.
  • W celu osiągnięcia najwyższej produktywności z nakrótszymi cyklami cięcia belka dociskowa podnosi się w zależności od wysokości materiału przy czym czasy przesuwu materiału zostają skrócone do minimum.
  • Jeden z najniższych poziomów dźwięku odciąża środowisko oraz chroni zdrowie osób obsługujących obrabiarkę.
  • Sterowane pneumatycznie, masywne chwytaki ze stali gwarantują pewne, nieniszczące materiału mocowanie zarówno pakietów płyt (rozwarcie o wysokości 90 mm), jak i pojedynczych, małych elementów.