Pilarka formatowa Felder K 740 S

K 740 S: nowa pilarka formatowa FELDER K 740 S łączy w sobie dużą wysokość cięcia, kompaktowe wymiary oraz wysoki komfort obsługi

Nowy model FELDER K 740 S imponuje połączeniem wydajności oraz wygody użytkowania w masywnej konstrukcji wymagającej jednak niewiele miejsca do ustawienia. Dzięki dużemu i wysoce wydajnemu agregatowi pilarki maszynę charakteryzuje maksymalna wysokość cięcia wynosząca 140 mm przy użyciu tarczy piły o średnicy 400 mm. Możliwe jest także zastosowanie napędzanego elektrycznie podcinacza o średnicy 120 mm w połączeniu z główną tarczą piły o średnicy 350 mm. Dzięki temu nawet cięcie materiałów o delikatnej powierzchni staje się niezwykle łatwe.

Model K 740 S z przechylnym agregatem pilarki oraz precyzyjnym, podwójnym zawieszeniem dla dokładnej regulacji wysokości i przechyłu tarczy piły gwarantuje wydajność w nowym wymiarze. Masywne stoły wysięgnika z łożyskami kulkowymi w modelach Professional i S sprawiają, że te pilarki formatowe spełniają wszystkie oczekiwania. Stół formatowy „X-Roll” jest zabezpieczony przez pyłem i nie wymaga konserwacji, zapewniając perfekcyjną obróbkę drewna na wiele lat. Dla optymalnych rezultatów odciągania oraz najwyższego bezpieczeństwa pracy model K 740 S wyposażony jest w odchylaną osłonę górną tarczy piły FELDER. Dostępny jako opcja pakiet „Power-Drive” z elektryczną regulacją wysokości i przechyłu tarczy piły wniesie do zakładu precyzję do jednej dziesiątej milimetra i nadzwyczajny komfort obsługi.

Inteligentna przykładnica równoległa wprowadzi do każdego zakładu najwyższy komfort oraz imponującą produktywność. Przykładnica ta, stanowiąca dostępne na życzenie wyposażenie modelu K 740 S, przesuwa się do zadanego położenia szybko i z dokładnością do jednej dziesiątej milimetra za jednym naciśnięciem przycisku dzięki systemowi prowadzenia liniowego ze śrubą toczną – rezultatem jest szybkie, łatwe i precyzyjne cięcie. Sześć lat gwarancji na opatentowane prowadzenie segmentów przechyłu „Easy-Glide“ i dziesięć lat gwarancji na sprawdzony stół formatowy marki FELDER z prowadzeniem „X-Roll” zapewnia maksymalną niezawodność na wiele lat.

Model K 740 również idealnie nadaje się do obróbki niemetali, tworzyw sztucznych oraz materiałów kompozytowych. Na życzenie może on zostać wyposażony w bezstopniową regulację obrotów oraz układ smarowania z minimalnym dozowaniem smaru.