Szlifierka przelotowa Prochera SPS2 DKC

P.P.U.H. Dariusz Prochera

P.P.U.H. Dariusz Prochera

Lubnów 84
57-220 Ziębice
telefon 74 819 90 76
tel. kom. 606 831 831
dariuszprochera@interia.pl
prochera.com.pl

SZLIFIERKA PRZELOTOWA SPS2 DKC  jest produkowana w czterech szerokościach roboczych: 650,800,1050,1350.

Maszyna powstała z myślą o producentach frontów meblowych, schodów, łóżek, drzwi, listew ozdobnych itp.

Zapewnia dokładne i precyzyjne szlifowanie drewna i materiałów drewnopochodnych w procesie przygotowania, wykończenia  powierzchni po obróbce mechanicznej, elementów płaskich, wypukłych, profilowych oraz o złożonym kształcie.

W swoim dotychczasowym podstawowym wykonaniu szlifierka SPS2 składa się z przenośnika taśmowego oraz umieszczonych nad nim dwóch niezależnych wałów szczotkowych. Przenośnik taśmowy porusza się z płynną regulacją w zakresie od 2do15m/min. Niezależne wały szczotkowe w zależności od potrzeb mogą pracować współbieżnie lub przeciwbieżnie. Można również w sposób płynny regulować ich prędkość obrotową w zakresie od 200 do 1000obr/min.

Dodatkową zaletą jest możliwość przestawiania wałów pod kątem do 20 stopni w stosunku do osi transportera. Prędkość obrotowa wałów i prędkość liniowa (posuwu) transportera jest odczytywana na wyświetlaczu cyfrowym.

Bardzo szeroki asortyment materiałów szlifujących oraz możliwość doboru płótna i granulacji ziarna od 60 do 1000, w połączeniu z różnym sposobem nacinania i długością lameli pozwala na precyzyjne wykonanie wszelkich prac- szlifiersko-wykończeniowych, płaszczyzn, profili i krawędzi, od szlifowania do polerowania, pomiędzy i po lakierowaniu, wodowaniu, olejowaniu, patynowaniu oraz zastosowaniu innych technologii.

Pojawiające się coraz to nowsze, futurystyczne kształty frontów meblowych wymagają bardziej różnorodnych technik szlifowania. W tym celu powstała nowa wersja maszyny SPS2-DKC, doposażona w trzy dodatkowe zespoły robocze.

Na wejściu do urządzenia zamontowano po jego prawej i lewej stronie  przestawne krawędziowe zespoły szlifujące z głowicą szlifiersko-polerską. W następnej kolejności  przed walcowo-szczotkowymi zespołami roboczymi dodano talerzykowy zespół szlifujący z oscylacją poprzeczną. Zespół ten wyposzczony w 6-12 talerzy (dysków) obrotowych atakuje front od góry penetrując wszelkie wybrania.

Po przejściu elementu przez wszystkie zespoły robocze otrzymujemy elementy oszlifowane, ale nie pozbawione pyłu, dlatego też na końcu maszyny zamontowano zespół czyszczący wyposażony w wał szczotkowy, który odkurza ostatecznie obrabiany element.

Podsumowując szlifierka SPS2-DKC ze względu na swoją funkcjonalność stanowi ciekawą propozycję dla małego warsztatu stolarskiego jak i dużej fabryki meblarskiej.


SZLIFIERKA PRZELOTOWA SPS2 z magazynem  podawczym

szlifierka-przelotowa-sps2-z-magazynem-podawczym


Krawędziowy zespół szlifujący „K“ na wejściu do urządzenia zamontowano po jego prawej i lewej stronie  przestawne krawędziowe zespoły szlifujące „K“ z głowicą szlifiersko-polerską. Na życzenie klienta możemy zamontować dodatkowe agregaty szlifujace również wybrać opcję ustawiania pod kątem do boków obrabianego materiału.

 

krawedziowy-zespol-szlifujacy-z-mozliwoscia-ustawienia-kata-pochylu-agregatu


 

Moduł dyskowy „D“ wyposażony w talerze obrotowe atakuje fromodul-dyskowy-dnt od góry penetrując wszelkie wybrania , następuje szlifowanie w poprzek słoja.

 

 

 

walowe-agregaty-szlifiersko-polerskie

Wałowe agregaty szlifiersko – polerskie  można przestawiać pod kątem 20° do kierunku transportu. Szlifierko polerka posiada, również regulowany docisk rolkowy lub szczotkowy.

 

 


Końcowy zespół czyszczący „C“. Elementy oszlifowane otrzymujemy po przejściu przez wszystkie zespoły robocze, ale nie pozbawione pyłu, dlatego też na końcu maszyny zamontowano zespół czyszczący wyposażony w segmentowy wał szczotkowy, który odkurza ostatecznie obrabiany detal.

koncowy-zespol-czyszczacy-c koncowy-zespol-czyszczacy-c_

 

 

 

 

 

 

 


Sterowanie urządzeniem odbywa się z dotykowego pulpitu sterowniczego, sterowanie-urzadzeniemktóry ma możliwość kąta obrotu do 90 stopni w lewo lub w prawo. Prosta budowa urządzenia zapewnia łatwą jego obsługę i niezawodne działanie.

 

 

 

system-regulacji

Każdy zespół roboczy posiada indywidualny kolumnowy system regulacji wysokości, pozwalający na ustawienie narzędzia na potrzebnej, zadanej wysokości