Szlifierki wielogłowicowe Prochera SPWD, SP4

P.P.U.H. Dariusz Prochera

P.P.U.H. Dariusz Prochera

Lubnów 84
57-220 Ziębice
telefon 74 819 90 76
tel. kom. 606 831 831
dariuszprochera@interia.pl
prochera.com.pl

SZLIFIERKI WIELOGŁOWICOWE SPWD, SP4 przeznaczone są do trzystronnego lub czterostronnego szlifowania i polerowania elementów drewnianych i drewnopochodnych o powierzchni płaskiej, o złożonym kształcie w elementach płycinowych, profili, listew, ościeżnic itp.

Maszyny możemy wyposażyć w agregaty talerzowe, głowice szlifierskie pionowe oraz poziome. Na wyjściu możemy umieścić cztery głowice odpylające oczyszczające ostatecznie obrabiany element. Ilość głowic szlifujących i czyszczących dostosowujemy indywidualnie do żądanych potrzeb klienta.

Wały maszyny można wyposażyć we wkłady z bogatego asortymentu materiałów ściernych i szczotek czyszczących, pozwalających na wykonywanie wszelkich prac wykończeniowych od szlifowania po czyszczenie pod określone zadania produkcyjne. Na przykład przy wykonywaniu  prac szlifiersko-wykończeniowych powierzchni, po obróbce mechanicznej  od szlifowania do polerowania, pomiędzy i po lakierowaniu, wodowaniu, olejowaniu, patynowaniu, ługowaniu oraz zastosowaniu innych technologii.

Wrzeciona posiadają płynną regulację obrotów, dodatkowo każde wrzeciono ma obroty współbieżne i przeciwbieżne w stosunku do kierunku ruchu obrabianego elementu.

Obrabiany element jest przesuwany za pomocą przenośnika taśmowego, który jest wyposażony  w płynną regulację obrotów.

Pył usuwany jest poprzez ssawy do odciągu indywidualnego lub do zakładowej sieci odciągowej. Dosuwy szczotek roboczych oraz zmiana wysokości elementów szczotkowanych, każdy z osobna regulowane są napędami ręcznymi. Konstrukcja głowic roboczych umożliwia szybką wymianę głowic szlifierskich.

W celu przyspieszenia oraz ułatwienia organizacji pracy szlifierki wielogłowicowe można wyposażyć w magazyny podawczy i odbiorczy.

Prosta budowa szlifierek wielogłowicowych wpływa łatwą obsługę i niezawodne działanie.