Szlifierka przelotowa do postarzania drewna Prochera SP-300

P.P.U.H. Dariusz Prochera

P.P.U.H. Dariusz Prochera

Lubnów 84
57-220 Ziębice
telefon 74 819 90 76
tel. kom. 606 831 831
dariuszprochera@interia.pl
prochera.com.pl

SZLIFIERKA PRZELOTOWA SP-300, SP400, SP450, przeznaczone do strukturyzacji drewna, czyli jego postarzania.

Szlifierki posiadają trwałe wrzeciona z silnikami z zapasem mocy oraz stosunkowo dużą prędkość obrotową wraz z płynną regulacją obrotów. Na solidnym korpusie szlifierek zamocowany jest stół transportowy z płynną regulacją prędkości posuwu taśmy transportowej. Te wszystkie czynniki pozwalają przy produkcji deski podłogowej uzyskać żądany efekt końcowy postarzonego drewna.

szlifierka-przelotowa-do-postarzania-drewna-prochera-sp-300-1 szlifierka-przelotowa-do-postarzania-drewna-prochera-sp-300-2w szlifierka-przelotowa-do-postarzania-drewna-prochera-sp-300-3w

Szlifierki SP występują w opcjach jedno, dwu, trzy lub cztero wrzecionowych.

Prosta budowa pozwala na łatwą obsługę. Pierwsze wrzeciono najczęściej wyposażone jest w miedziowaną metalową szczotkę z drutu prostego, karbowanego lub plecionego. Dzięki temu możliwe jest osiągnięcie odpowiednio płytkiej lub głębokiej struktury w różnych rodzajach drewna. Na drugim wrzecionie została zamontowana szczotka wykonana z tworzywa sztucznego (tynex, abralon) zalane proszkiem ściernym o zadanej granulacji. Daje to możliwość uzyskania gładkiej, wyszlifowanej powierzchni, która jest przygotowana do woskowania, olejowania czy lakierowania.

szlifierka-przelotowa-do-postarzania-drewna-prochera-sp-300-c2Regulacji wysokości poziomu roboczego głowic oraz docisków dokonujemy indywidualnie dla każdego zespołu obróbczego za pomocą kół ręcznych wyposażonych w liczniki wysokości. Dodatkowo maszynę można wyposażyć w zespół czyszczący.

Po przejściu elementu przez wszystkie zespoły robocze otrzymujemy elementy oszlifowane, ale niepozbawione pyłu, dlatego też na końcu maszyny można zamontować dodatkowo zespół czyszczący wyposażony w wał szczotkowy, który odkurza ostatecznie element.

Szlifierka SP z trzecim wrzecionem wyposażonym w szczotkę szlifującą wraz z wymienialnym systemem materiałów ściernych, wydobywa znacznie lepsze walory powierzchni drewnianych. Szlifierkę można szybko przekonfigurować do procesów szlifowania międzyoperacyjnego, od pierwszego lakierowania czy olejowania drewna, do wtórnego.


O postarzaniu drewna pisaliśmy na Drewno.pl

POSTARZANIE DREWNA


Wraz z upływem czasu drewno ulega starzeniu. Szybkość, z jaką ten proces zachodzi zależy od gatunku drzewa, z którego pochodzi drewno oraz od środowiska, w którym drewno przebywa. Starzeniu się drewnu towarzyszą zmiany barwne. W języku zawodowym leśników i drzewiarzy, opisując naturalny proces starzenia drewna narażonego na wpływ czynników atmosferycznych mówi się o tzw. zaszarzeniu. Często zdarza się, że kolor „starego drewna” jest pożądanym, wskutek czego celowo i sztucznie prowadzi się proces „postarzania drewna”.

Przejdź do artykułu na Drewno.pl


Działa jako szlifierka do drewna i materiałów drewnopochodnych wymagających niskiej prędkości obrotowej wrzeciona oraz jako maszyna do strukturyzacji drewna. Możemy używać narzędzi o różnych średnicach, uzyskując odpowiednią prędkość obwodową narzędzia (przeliczaną w m/s). Płynna regulacja obrotów wrzecion z odczytem cyfrowym sprawia, że urządzenie staje się wielofunkcyjne z możliwością zastosowania różnych narzędzi szlifierskich