Strugarko-frezarka Wood-mizer MP200

Wood-Mizer Industries Sp. z o.o.

Wood-Mizer Industries Sp. z o.o.

Nagórna 114
62-600 Koło
telefon +48 63 2626000

www.woodmizer.pl

 

Struga i profiluje z dwóch stron jednocześnie
MP200 to łatwa w obsłudze i przystępna cenowo obrabiarka.

Korzyści
Struganie i profilowanie czterech stron w procesie dwuetapowym.
Łatwość obsługi i przystępna cena.
Dwie głowice – pozioma górna i pionowa boczna.

MP200 to dwugłowicowa maszyna z serii Woodworking, która struga i profiluje z dwóch stron jednocześnie. To łatwa w obsłudze i przystępna cenowo obrabiarka zaprojektowana z myślą o produkcji listew wykończeniowych, desek podłogowych, paneli, ram przyokiennych, ościeżnic drzwiowych czy elementów wykończeniowych mebli.

Dwustronna strugarka wyposażona jest w dwie głowice – poziomą górną i pionową boczną. Na obu głowicach zamontowane mogą zostać zarówno noże proste, jak i profilujące. Proces obróbki czterostronnej wykonujemy w dwóch przejściach. Pulpit sterujący obrabiarki umożliwia niezależne sterowanie posuwem oraz każdą z głowic z osobna. Rolki pędne umożliwiają płynny przesuw obrabianego materiału wzdłuż głowic tnących. Jeśli dany materiał wyłącznie strugamy, wystarczy po pierwszym przejściu odwrócić deskę, wyregulować stół i obrobić dwie kolejne strony. Jeśli profilujemy, należy przed drugim przejściem wymienić także noże. W ten sam sposób można wykonać deski z frezami typu pióro-wpust.

MP200 jest doskonałym wyborem dla stolarzy, którzy szukają wydajności, wszechstronności i precyzji w jednej maszynie. Kompaktowa budowa oraz intuicyjna obsługa sprawiają, że maszyna znajdzie zastosowanie zarówno w małych warsztatach jak i dużych zakładach obróbki drewna. Maszynę można dodatkowo wyposażyć w koła transportowe, dzięki czemu staje się mobilna i w miarę potrzeb możemy przestawiać ją w dowolne miejsce, zyskując przestrzeń do kolejnych operacji.

Stabilność oraz precyzję podczas pracy zapewnia wykonany z wysokiej jakości żeliwa stół roboczy. Powierzchnia stołu jest frezowana na nowo-czesnych centrach obróbczych CNC. Żeliwo dzięki swoim właściwościom tłumi drgania, nie odkształca się, co bezpośrednio przekłada się na precyzję obróbki oraz ułatwia posuw materiału w maszynie. Standardowo maszyna posiada przedłużenie stołu na wejściu, na którym znajduje się dodatkowa rolka dociskająca materiał. Istnieje także możliwość doposażenia maszyny w wyjściowy stół odbiorczy. Stół wejściowy oraz wyjściowy występują w dwóch wariantach długości: 0,44 m oraz 1,2 m.

Łatwość i intuicyjność obsługi maszyny zapewnia czytelny pulpit operatora umiejscowiony bezpośrednio nad stołem wejściowym, dzięki czemu łatwo i szybko możemy załączać poszczególne silniki, które uruchamiane są niezależnie od siebie. W przypadku obróbki jednostronnej nie potrzeba uruchamiać wszystkich głowic – oszczędzamy w ten sposób energię i redukujemy hałas.

Odprowadzanie trocin podczas obróbki odbywa się poprzez dwa porty umiejscowione bezpośrednio przy każdej z głowic. W pokrywie górnej nad wałem nożowym poziomym umiejscowiono port o średnicy 125 mm natomiast przy głowicy bocznej znajduje się drugi port o średnicy 100 mm. Takie rozmieszczenie punktów odbioru trocin zapewnia szybkie i sprawne odprowadzenie wiórów z maszyny oraz utrzymanie porządku w miejscu pracy. Firma Wood-Mizer posiada w swojej ofercie również systemy odciągowe dedykowane do każdej z oferowanych maszyn.

Zarówno w poziomym wale nożowym jak i pionowej głowicy bocznej możemy stosować noże proste do strugania oraz noże profilowe, dzięki którym nadamy kształt obrabianemu materiałowi lub wykonamy gotowy produkt, np. deskę elewacyjną czy profile okienne. Wymiana noży na głowicy skrawającej, jak również na głowicy bocznej, przebiega szybko i sprawnie.Specyfikacja Strugarko-frezarka MP200
Specyfikacja
GŁOWICA POZIOMA
Silnik 3 kW (4 KM), 3-fazowy
Średnica 72 mm
GŁOWICA PIONOWA
Silnik 3 kW (4 KM), 3-fazowy
Średnica wrzeciona pionowego 30 mm
Średnica głowicy pionowej 140 mm
GRUBIARKA
Maks. wysokość 220 mm
Maks. szerokość 410 mm
Długość stołu roboczego 830 mm
Maks. głębokość strugania 6 mm
STRUGANIE
Maks. wysokość 100 mm
Szerokość frezowania 310 mm
Maks. głębokość profilowania 10 mm
SYSTEM POSUWU
Silnik posuwu 0,18 kW, 3-fazowy
0,37 kW, 3-fazowy (z przekładnią planetarną)
Prędkość posuwu 5 m/min
2 – 12 m/min (z przekładnią planetarną)
Średnica rolki posuwu 32 mm