Strugarko-frezarka Wood-mizer MP160

Wood-Mizer Industries Sp. z o.o.

Wood-Mizer Industries Sp. z o.o.

Nagórna 114
62-600 Koło
telefon +48 63 2626000

www.woodmizer.pl

 

Dwa urządzenia w jednej maszynie!
Struganie i wyrównywanie w jednym urządzeniu, bez konieczności zatrzymywania obrabiarki.

Korzyści
Obróbka tarcicy w 4 krokach.
Struganie i wyrównywanie na jednym urządzeniu, bez konieczności zatrzymywania obrabiarki.
Łatwa obsługa i szybka regulacja wymiarów.

 

Grubiarko-wyrówniarka MP160 jest maszyną do obróbki drewna z serii Woodworking, zaprojektowaną aby sprostać wymaganiom stolarzy i rzemieślników, pracujących nad różnorodnymi projektami. MP160 to prosta, kompaktowa i niedroga konstrukcja, która łączy dwie ważne operacje – wstępne wyrównanie materiału oraz struganie. MP160 pozwala łatwo i szybko obrabiać tarcicę, uzyskując dokładnie skalibrowane listwy i deski, a następnie wykorzystać je, np. do produkcji mebli.

Grubiarko-wyrówniarka posiada poziomy wał z dwoma nożami umieszczony pomiędzy dwoma żeliwnymi stołami. Dzięki temu, struganie i wyrównywanie drewna możliwe jest na jednym urządzeniu bez potrzeby zatrzymywania obrabiarki, co pozwala na osiągnięcie większej wydajności i oszczędność czasu.

Stoły robocze urządzenia wykonane są z wysokiej jakości żeliwa o specjalnie szlifowanej powierzchni roboczej, zapewniając tym samym dużą stabilność podczas obróbki. Wszystkie stoły ustawiane są fabrycznie. Pod stołem górnym znajdują się rolki prowadzące odpowiedzialne za płynne przesuwanie materiału po powierzchni roboczej.

Tuż nad stołem wyrówniarki, w bezpośrednim zasięgu operatora, umieszczono czytelny i prosty w obsłudze pulpit sterowania. Maszyna posiada regulowaną osłonę wału nożowego, która zabezpiecza ręce operatora podczas strugania. Prowadnica boczna zapewnia pewne prowadzenie obrabianego materiału, a dzięki regulacji pochylenia od 0 do 45 stopni umożliwia wykonanie powierzchni prostopadłych, jak i załamań krawędzi. Dolny, żeliwny stół grubościówki ustawiany jest na żądany wymiar za pomocą ergonomicznej korby, którą w razie potrzeby można szybko zdemontować. Powierzchnię roboczą stołu możemy przedłużyć na wejściu i wyjściu maszyny poprzez zamontowanie dostępnych w opcji dodatkowych przedłużeń o długości 44 cm. Silniki elektryczne o łącznej mocy 3,18 kW (4,4 KM) są oszczędne i nie generują dużo hałasu. Grubiarko-wyrówniarka MP160 została wyposażona w jeden port odbioru trocin o średnicy 100 mm znajdujący się bezpośrednio przy wale nożowym, tak aby zapewnić jak najlepsze odprowadzenie wiórów oraz utrzymać czystość w miejscu pracy.

Specyfikacja Strugarko-grubościówka MP160
Specyfikacja
GŁOWICA POZIOMA
Silnik3 kW (4 KM), 3-fazowy
2,2 kW (3 KM), 1-fazowy
Średnica72 mm
Prędkość wrzeciona5600 obr/min
WYRÓWNIARKA
Szerokość stołu310 mm
Długość stołu1400 mm
Maks. głębokość wyrównywania8 mm
Prowadnica materiału152 x 1100 mm
GRUBIARKA
Maks. wysokość260 mm
Maks. szerokość410 mm
Długość stołu roboczego630 mm
Maks. głębokość strugania4 mm
SYSTEM POSUWU
Silnik posuwu0,18 kW, 3-fazowy
0,37 kW, 3-fazowy (z przekładnią planetarną)
Prędkość posuwu5 m/min
2 – 12 m/min (z przekładnią planetarną)
Rolki2 rolki stalowe + 1 rolka poliuretanowa
Średnica rolki posuwu32 mm