Strugarko-frezarka Wood-mizer MP180

Wood-Mizer Industries Sp. z o.o.

Wood-Mizer Industries Sp. z o.o.

Nagórna 114
62-600 Koło
telefon +48 63 2626000

www.woodmizer.pl

 

Strugaj, frezuj i wyrównuj jeszcze szybciej!
Z MP180 możesz korzystać ze wszystkich zalet strugarki i frezarki w jednej maszynie.

Korzyści
Czterostronna obróbka w 2 lub 3 przejściach przez maszynę.
Do produkcji elementów stolarki meblowej, okiennej, drzwi i podłóg.
Struganie, wyrównywanie i profilowanie bez konieczności zmiany ustawień.

MP180 to maszyna z serii Woodworking, zaprojektowana w taki sposób, żeby pracowała jako wyrówniarka, strugarka i frezarka, łącząc 3 ważne operacje – wstępne wyrównanie materiału, struganie oraz profilowanie powierzchni bocznych. To wyjątkowe połączenie kilku funkcji sprawia, że MP180 jest doskonałym wyborem dla stolarzy, którzy szukają wydajności, wszechstronności i precyzji w jednej maszynie. MP180 może być wykorzystywana do produkcji różnego rodzaju desek, kantówek, listew i innych elementów stolarki wykończeniowej, meblowej, czy okiennej.

Multistrugarka MP180 posiada poziomy wał z dwoma nożami prostymi, umieszczony pomiędzy dwoma żeliwnymi stołami. Dzięki temu struganie i wyrównywanie drewna możliwe jest na jednym urządzeniu, bez potrzeby zatrzymywania obrabiarki i zbędnej straty czasu. Obydwa stoły robocze ustawiane są fabrycznie. Wykonane są z wysokiej jakości żeliwa, co zapewnia dużą stabilność podczas obróbki.

Pod stołem górnym znajdują się 3 rolki prowadzące, odpowiedzialne za płynne przesuwanie materiału po powierzchni oraz pionowe wrzeciono z głowicą boczną, współpracujące z regulowaną prowadnicą materiału. Tuż nad stołem wyrówniarki, wbezpośrednim zasięgu operatora, umieszczono czytelny i prosty w obsłudze pulpit sterowania. Maszyna posiada regulowaną osłonę wału nożowego, zabezpieczającą ręce operatora podczas strugania. Na stołach wyrówniarki znajduje się również prowadnica boczna z możliwością regulacji kąta pochylenia. Dzięki niej uzyskamy idealnie prostopadłe powierzchnie lub wykonamy załamania krawędzi. Wysokość strugania na stole grubiarki regulujemy w prosty i szybki sposób przy użyciu korby. W maszynie zostały zamontowane silniki elektryczne o łącznej mocy 7,37 kW (wersja PRO). Wał nożowy, głowica boczna oraz posuw napędzane są osobnymi silnikami, przez co mogą być uruchamiane niezależnie od siebie, stosownie do wykonywanych operacji.

Multistrugarka MP180 została wyposażona w dwa porty odbioru trocin o średnicy 100 mm, które znajdują się bezpośrednio przy wale nożowymoraz głowicy bocznej, tak aby zapewnić jak najlepsze odprowadzeniewiórów oraz utrzymać czystość w miejscu pracy. Maszyna pracuje przystałej prędkości posuwu 5 m/min (model MP180 ECO), lub ze zmiennąprędkością w zakresie od 2 do 11 m/min (model MP180 PRO).

Obróbkę materiału zaczynamy zwykle na górnym stole wyrówniarki, otrzymując dwie idealnie płaskie powierzchnie z kątem prostym. W celu obróbki dwóch kolejnych boków należy przepuścić materiał na dolnym stole grubiarki, wykorzystując poziomy wał nożowy oraz głowicę boczną. Tym sposobem otrzymamy czterostronnie obrobiony materiał. Po zamontowaniu noży profilowych na głowicy bocznej, ta małych rozmiarów strugarka może także pełnić funkcję frezarki. Pożądane kształty (np. deski z frezami typu pióro-wpust) uzyskamy bez konieczności zmiany konfiguracji i regulacji maszyny, wykonując profilowanie w dwóch przejściach.

Specyfikacja Multi-strugarka MP180
Specyfikacja
GŁOWICA POZIOMA
Silnik3 kW (4 KM), 3-fazowy
Średnica72 mm
Prędkość wrzeciona5600 obr/min
GŁOWICA PIONOWA
Silnik3 kW (4 KM), 3-fazowy
WYRÓWNIARKA
Szerokość stołu310 mm
Długość stołu1400 mm
Maks. głębokość wyrównywania8 mm
Prowadnica materiału152 x 1100 mm
GRUBIARKA
Maks. wysokość260 mm
Maks. szerokość410 mm
Długość stołu roboczego830 mm
Maks. głębokość strugania4 mm
STRUGANIE
Maks. wysokość100 mm
Szerokość frezowania310 mm
Maks. głębokość profilowania10 mm
SYSTEM POSUWU
Silnik posuwu0,18 kW, 3-fazowy
0,37 kW, 3-fazowy (z przekładnią planetarną)
Prędkość posuwu5 m/min
2 – 12 m/min (z przekładnią planetarną)
Rolki2 rolki stalowe + 1 rolka poliuretanowa
Średnica rolki posuwu32 mm