Ostrzarka stołowa do narzędzi WG250 Record Power

Agencja AMK

Dystrybutor

Agencja AMK

ul. Św. Wincentego 10
61-003 Poznań
telefon +48 61 879 99 25
sklep@agencja-amk.pl
www.agencja-amk.pl

Ostrzarka do ostrzenia narzędzi na mokro to jedna z ważniejszych maszyn w każdym zakładzie i gospodarstwie domowym. Przy zastosowaniu odpowiedniego mocowania umożliwia ostrzenie wielu różnych typów narzędzi, stosowanych przy obróbce drewna oraz w gospodarstwie domowym: noży, narzędzi ogrodowych itp. Model WG250 jest rezultatem wieloletniej współpracy Record Power ze swoimi klientami – maszyna jest odpowiedzią na zgłaszane przez nich sugestie, potrzeby i oczekiwania odnośnie ostrzenia. Posiada wiele cech wyróżniających ją od innych dostępnych na rynku produktów. Dostarczana w zestawie z oprzyrządowaniem do obciągania ściernic WG250/K – podstawowym wyposażeniem zapewniającym optymalne przygotowanie ściernicy do procesu ostrzenia – pozwala na zachowania jej koncentryczności oraz doskonale płaskiej powierzchni.

Ściernica szlifująca

Prowadzone przez producenta długoletnie badania doprowadziły do uzyskania odpowiedniej kruchości kamienia, który jest zużywającym się materiałem ściernym. Wzrost temperatury powoduje zmniejszenie przyczepności zużytych cząsteczek ściernych, powodując ich odpadanie co skutkuje uzyskaniem świeżej, pokrytej nowymi kryształkami ściernymi powierzchni.

Regulowana prędkość

W miarę zużywania się kamienia szlifierskiego zmniejsza się jego średnica. Większość maszyn nie radzi sobie z tym problemem. Urządzenie Record Power ma możliwość zmniejszenia prędkości w celu zrekompensowania ubytku kamienia. Ponadto jeśli wymagane jest szybsze zbieranie materiału, można zwiększyć prędkość kamienia.

Lewy gwint nakrętki

Pozwala to na pewne i bezpieczne zamocowanie krążka ściernego eliminując ryzyko jego odkręcenia się podczas pracy.

Osłona ociekowa

Poza pojemnikiem na wodę wykonanym z poliwęglanu, model WG250 wyposażony jest także w osłonę ociekową jako zabezpieczenie góry maszyny i odprowadzenie kropli wody do głównego pojemnika.

Zintegrowany pojemnik

Służy do przechowywania najczęściej używanych akcesoriów jak np. preparator kamienia czy kątomierz.

Regulowany moment obrotowy

Niektóre dostępne na rynku maszyny wykorzystują tylko masę samego silnika w celu przekazania napędu na koło napędowe. W wielu przypadkach takie rozwiązanie może być niewystarczające, nie ma możliwości jego regulacji w miarę zużywania się koła napędowego. Model WG250 posiada regulowany moment obrotowy – dlatego jest możliwość wywierania odpowiedniego nacisku ręką podczas ostrzenia lub jego regulacji w miarę zużywania się koła napędowego.