Robot do produkcji mebli RoboMill

Industrial Robotics Company

Industrial Robotics Company

Draugystės 19
LT-51230 Kaunas
telefon +370 650 53 381
info@industrialrobotics.lt
https:industrialrobotics.ltpl

 

Jeden robot przemysłowy – mnóstwo różnych metod obróbki

„RoboMill” – jeden z najbardziej zaawansowanych i innowacyjnych robotów do produkcji przemysłowej obecnych na dzisiejszym rynku. „RoboMill” charakteryzujący się unikalną podstawą technologiczną i wyjątkową elastycznością został zaprojektowany w celu automatyzacji nawet najbardziej złożonych i wymagających niezwykłej precyzji elementów lub obróbki materiałów. Możliwość zautomatyzowania nawet najniebezpieczniejszych prac pozwala uniknąć wypadków w pracy, mogących zdarzyć się w przypadku ręcznego wykonywania takich prac.

Robot przemysłowy niepotrzebujący odpoczynku

Bez względu na złożoną podstawę technologiczną „RoboMill” może działać samodzielnie do momentu pełnego wykonania ustalonego zadania. Dzięki tempu działania robota łatwo jest obliczyć preliminarny czas wykonania zadania oraz zaplanować dalsze prace.

Niewiarygodna elastyczność obróbki materiałów

Działanie robota przemysłowego „RoboMill” polega na użyciu nawet kilku różnych narzędzi do obróbki w jednym czasie. Krótko mówiąc, robot ten potrafi precyzyjnie i szybko pokonywać etapy produkcji elementów wymagające zastosowania większej liczby narzędzi. Wszechstronną elastyczność produkcji przemysłowej zapewnia możliwość korzystania z licznych narzędzi niezbędnych do frezowania, wiercenia, cięcia, heblowania, obracania, szlifowania, kucia lub nawet składania.

Dostosowanie się do przebiegu procesu poprawiające efektywność procesu

Największą chyba zaletą urządzenia do automatycznej obróbki materiałów „RoboMill” jest możliwość stosowania chwytaków różnego typu. Dzięki temu robot przemysłowy może o wiele łatwiej dostosować się do wielkości i kształtu elementów poddawanych obróbce. Wraz z automatycznym systemem pobierania i podawania półproduktów chwytaki umożliwiają pełną automatyzację przebiegu całego procesu oraz jeszcze szybsze osiągnięcie oczekiwanych wyników.

Roboty w produkcji elementów ramy do miękkich mebli

RoboMill może być stosowany w celu zwiększenia efektywności i jakości w produkcji elementów ramy do miękkich mebli. Rozwiązanie doskonale nadaje się do zastosowania podczas frezowania, wiercenia, cięcia, wbijania unit-matice lub wykonywania innych czynności produkcyjnych.

  • Praca kilku różnych osób i urządzeń jest wykonywana w jednym miejscu – odbywa się nadzwyczaj skutecznie i szybko, zapewniając stałą jakość i uniknięcie błędów lub przerw spowodowanych przez ewentualny czynnik ludzki.
  • Wykonywanie zadanych poleceń przez robota odbywa się na najwyższym poziomie, gwarantując nieprzerwany rytm produkcyjny. Zleć ciężkie czynności robotowi! Człowiek natomiast może wykonywać w tym czasie zadania wymagające twórczości!

W przypadku zastosowania rozwiązania RoboMill w produkcji miękkich mebli zamiast stoiska do obróbki jednego z komponentów ustawiana jest maszyna do wbijania unit-matice. Robot bierze wzorzec, wykonuje niezbędne czynności produkcyjne (tnie, frezuje, wierci) i w końcu wbija unit-matice.
Rozwiązanie to pomaga w znacznym stopniu obniżyć koszty logistyczne – element nie wymaga obróbki przez kilku różnych pracowników i kilka różnych urządzeń – cała praca odbywa się w jednym miejscu. Robot do produkcji komponentów RoboMill zapewnia szybką i jakościową produkcję elementów ramy do miękkich mebli, skutecznie zastępując człowieka w wykonywaniu niebezpiecznych prac, wymagających dużego wysiłku fizycznego i precyzyjności. Dzięki robotowi udało się zapewnić lepsze warunki pracy dla człowieka, któremu pozostaje wykonanie czynności wymagających twórczego podejścia i tworzących większą wartość dodaną dla firmy.