Linia do olejowania deski podłogowej Prochera LO-400

P.P.U.H. Dariusz Prochera

P.P.U.H. Dariusz Prochera

Lubnów 84
57-220 Ziębice
telefon 74 819 90 76
tel. kom. 606 831 831
dariuszprochera@interia.pl
prochera.com.pl

LINIA OLEJOWA LO-400. Głównym zadaniem linii LO-400 jest produkcja deski podłogowej (linia LO-640 przeznaczona jest dla producentów mebli).

Standardowa linia do olejowania deski podłogowej składa się z walcowej nakładarki WN-450, przenośnika taśmowego na którym zamontowane są trzy jednostki rozcierające. Walcowa nakładarka oleju/wosku ma za zadanie równomierne nanoszenie czynnika na powierzchnię drewna. Walec posiada system szybkiej  wymiany wałów.

Do deski podłogowej o charakterze rustykalnym posiadającym fazę z dwóch lub czterech stron używamy wałów z odpowiednio miękkiej gumy, umożliwiających naniesienie czynnika w głąb struktury i na fazę. W przypadku deski płaskiej używamy wału nakładającego z twardszej gumy.

Przenośnik taśmowy porusza się z prędkością regulowaną elektronicznie w zakresie 5,5-35m/min. Możliwość zamontowania systemu podciśnienia taśmy VACUM – opcja.

Pierwsze dwie jednostki rozcierające o kształcie talerzowym typu szczotka, pads mają za zadanie równomierne roztarcie czynnika na powierzchni deski. W zależności od rodzaju, gęstości oleju/wosku stosowane będą  różnego rodzaju włosia. Prędkość każdej jednostki jest regulowana w zakresie od 100 do 450obr/min. Trzecia jednostka rotacyjna o kształcie cylindrycznym (wału) wykonana jest ze specjalnego włosia, ma za zadanie dokładne ujednolicenie powierzchni i dodatkowe roztarcie oleju wzdłuż struktury drewna, w szczególności gdy stosowane są oleje/woski  kolorowe np. z dodatkiem pigmentu bieli.

Konstrukcja jednostki rotacyjnej pozwala na ustawienie wały roboczego pod zadanym kątem do szczotkowanej deski lub frontu meblowego. Na przenośniku taśmowym można zamontować dodatkowe jednostki rozcierające polerujące w zależności od potrzeb technologicznych. Sterowanie urządzeniem odbywa się ze skrzynki sterowniczej lub pulpitu dotykowego.


Zobacz artykuł na Drewno.pl

PODŁOGI OLEJOWANE: 12 ZALET DLA KTÓRYCH WARTO JE POSIADAĆ

[clear]

Olejowanie jest jedną z najstarszych metod konserwacji drewna. Olej to naturalny impregnat, który drewno wchłania i dzięki temu jego powierzchnia zostaje zabezpieczona. Podkreśla on usłojenie podłóg oraz uwydatnia strukturę drewna.

Przejdź do artykułu na Drewno.pl

[clear]