Pilarka taśmowa do drewna Premium 305 mm BS400 Record Power

Agencja AMK

Dystrybutor

Agencja AMK

ul. Św. Wincentego 10
61-003 Poznań
telefon +48 61 879 99 25
sklep@agencja-amk.pl
www.agencja-amk.pl

BS400 Pilarka taśmowa premium

Model BS400 to wysokiej jakości pilarka taśmowa o dużym zakresie obróbki.
Podobnie jak pozostałe maszyny tej serii, pilarka taśmowa wyposażona jest w masywny stół wykonany z odlewu żeliwnego, który zapewnia stabilność i odporność na odkształcenia.
Wzorowany na pilarkach taśmowych przemysłowych, obrotowy mechanizm stołu, daje doskonałe podparcie podczas obróbki i pozwala na zmianę jedną ręką kąta ustawienia stołu.  Dynamicznie wyważone koła pilarki dają dużą siłę podczas cięcia i redukują wibracje. Maszyna wyposażona jest w silnik 2KM, głębokość cięcia wynosi 305mm, co umożliwia precyzyjne cięcie zarówno forniru jaki i bardzo dużych klocków z drewna.

Żeliwne koła pilarki

Koła pokryte są precyzyjnie okładziną gumową; przyczyniają się do powstania efektu koła zamachowego i zapewniają płynne cięcie. Wyposażona jest w prosty system naciągu taśmy.

Ogranicznik

Wysokiej jakości ogranicznik wykonany z wytłaczanego profilu umieszczonego na żeliwnej podstawie. Całość przesuwana jest po masywnej, stalowej prowadnicy. Wszystko to razem zapewnia wyjątkową wytrzymałość i precyzję podczas cięcia. Prosta blokada ogranicznika za pomocą mosiężnej śruby oraz dźwigni.

Obszerny, żeliwny  stół

Zapewnia doskonałe oparcie także podczas cięcia dużych elementów. Wykończenie powierzchni stołu zmniejsza tarcie i ułatwia przesuwanie elementu.

Naciąg taśmy

Jeden ruch dźwigni powoduje zwolnienie naciągu taśmy. Łatwa i szybka wymiana taśmy – po zmianie taśmy maszyna automatycznie ustawia naciąg nowej taśmy uwzględniając naciąg ostatnio używanego narzędzia.  Ułatwia to znacznie i przyspiesza sam proces zmiany taśmy. Pozwala także na zwalnianie naciągu taśmy, gdy maszyna nie jest używana i szybki powrót do pierwotnego naciągu po ponownym włączeniu do eksploatacji.

Imak

Imak wyposażony jest w specjalną śrubę oraz mechanizm zębatkowy do łatwej regulacji funkcji podnoszenia i opuszczania.

System prowadzenia taśmy tnącej

Dobry system prowadzenia taśmy to taki który można łatwo, szybko i precyzyjnie regulować.

System zastosowany w pilarce wzorowany na rozwiązaniach stosowanych w maszynach przemysłowych, można łatwo regulować prawie bez użycia narzędzi.

Mechanizm obrotowy

Solidny, podwójny mechanizm obrotowy  stołu,  wyposażony  w system zębatkowy zapewnia łatwe i precyzyjne, realizowane jedną ręką, pochylanie stołu pod kątem. Prosta regulacją mechanizmu za pomocą śrub umieszczonych na górze koła pilarki.

W zakresie dostawy płyta DVD

Alan Holtham przedstawia wyczerpującą prezentację odnośnie użytkowania pilarki taśmowej, jej regulacji, konserwacji i wskazówki odnośnie wyboru odpowiedniej taśmy tnącej.

Dane techniczne

ModelBS400
Moc2 HP (1500W)
Szerokość cięcia416 mm
Wymiary stołu535×480 mm
Maks. wysokość cięcia305 mm
Wysokość stołu od podłogi900 mm
Długość taśmy133″
Szerokość taśmy1/4-1″
Prędkość taśmy820 i 420 M/min.
Średnica króćca odciągowego100 mm
Waga maszyny140 kg
Wymiary WxSZxG1800x850x630 mmmm

Film