Pilarka taśmowa do drewna 1000W z podstawą BS300E Record Power

Agencja AMK

Dystrybutor

Agencja AMK

ul. Św. Wincentego 10
61-003 Poznań
telefon +48 61 879 99 25
sklep@agencja-amk.pl
www.agencja-amk.pl

BS300E Pilarka taśmowa

Wysokiej jakości pilarka taśmowa BS300E to maszyna przeznaczona przede wszystkim dla średniej wielkości zakładów.
Maszyna wyposażona jest w masywny ogranicznik, doskonale nadający się do cięć precyzyjnych, wykonany z mocnego wytłaczanego profilu, zamontowanego na wykonanej z odlewu żeliwnego podstawie i zamocowanej na masywnej stalowej prowadnicy – co razem zapewnia dużą odporność na odkształcenia. Jest to rozwiązanie stosowane w pilarkach Startrite, rzadko stosowane przez producentów w maszynach w tej klasie cenowej.
Pilarka jest ponadto wyposażona w podwójny mechanizm obrotowy zamontowany w celu stworzenia odpowiedniej stabilności stołu. Posiada on funkcję zmiany położenia stołu pod kątem z mechanizmem zębatkowym zapewniającym płynny ruch stołu. Zmiana położenia realizowana może być  jedna ręką. Koła pilarki  wykonane z odlewu żeliwnego; pokryte są nakładką gumową, która zapewniaj płynny ruch taśmy podczas cięcia. Łatwy dostęp do umieszczonego z tyłu maszyny  wskaźnika naciągu taśmy. Pilarka wyposażona jest w dwa mikro-włączniki, które powodują wyłączenie maszyny w momencie otwarcia drzwiczek.
Model  BS300E jest standardowo dostarczany z dwoma podstawowymi kółkami transportowymi.

Wskaźnik naciągu taśmy

Mechanizm  naciągu taśmy umieszczony jest z tyłu maszyny.

Ogranicznik

Wysokiej jakości ogranicznik wykonany z wytłaczanego profilu umieszczonego na żeliwnej podstawie. Całość przesuwana jest po masywnej, stalowej prowadnicy. Wszystko to razem zapewnia wyjątkową wytrzymałość i precyzję podczas cięcia. Prosta blokada ogranicznika za pomocą mosiężnej śruby.

Obszerny, żeliwny  stół

Zapewnia doskonałe oparcie także podczas cięcia dużych elementów. Wykończenie powierzchni stołu zmniejsza tarcie i ułatwia przesuwanie elementu.

Żeliwne koła

Koła pilarki są dynamicznie wyważone i  wytwarzając efekt koła zamachowego, przyczyniają się do lepszej wydajności cięcia. Koła pokryte są starannie wykończoną nakładką gumową co zapewnia lepsze, bardziej płynne prowadzenie taśmy.

System prowadzenia

Proste prowadzenie taśmy ułatwia jej precyzyjne pozycjonowanie.

Imak

Imak wyposażony jest w specjalną śrubę oraz mechanizm zębatkowy do łatwej regulacji funkcji podnoszenia i opuszczania.

System prowadzenia taśmy tnącej

Dobry system prowadzenia taśmy to taki,  który można łatwo, szybko i precyzyjnie regulować.

System zastosowany w pilarce BS300E, wzorowany na rozwiązaniach stosowanych w maszynach przemysłowych, można łatwo regulować prawie bez użycia narzędzi.

Mechanizm obrotowy

Solidny, podwójny mechanizm obrotowy  stołu,  wyposażony  w system zębatkowy zapewnia łatwe i precyzyjne, realizowane jedną ręką, pochylanie stołu pod kątem. Prosta regulacja mechanizmu za pomocą śrub umieszczonych na górze koła pilarki.

W zakresie dostawy płyta DVD
DVD BS300E

Alan Holtham przedstawia wyczerpującą prezentację odnośnie użytkowania pilarki taśmowej, jej regulacji, konserwacji i wskazówki odnośnie wyboru odpowiedniej taśmy tnącej.

Dane techniczne

ModelBS300E
Moce: znamionowa P1 / rzeczywista P2P1: 1kW / P2: 750W
Szerokość cięcia305 mm
Wymiary stołu480×400 mm
Maks. wysokość cięcia190 mm
Wysokość stołu od podłogi990 mm
Długość taśmy93 1/4″
Szerokość taśmy1/4-3/4″
Prędkość taśmy820 i 380 M/min.
Średnica króćca odciągowego100 mm
Waga80 kg
Wymiary WxSZxG1690x880x680 mm