Trak tarczowy gąsienicowo-łańcuchowy Brodpol TT5 GL

BRODPOL

BRODPOL

Ustronie 16
87-300 Brodnica
telefon +48 56 498 39 76
tel. kom. +48 500 293 288

brodpol.pl

Trak tarczowy Brodpol TT5 GL z podajnikiem gąsienicowo-łańcuchowym przeznaczony jest do wzdłużnego przecierania drewna okrągłego.

Kłody podawane są do traka przenośnikiem rolkowo–pryzmowym (tzw. przyspieszającym), na którym ulegają automatycznemu centrowaniu i tzw. doganianiu.

Materiał z tego przenośnika, w sposób ciągły, odbierany jest przez zespół gąsienicowy traka. Dalej w zespole tnącym kłody zostają rozcięte (za pomocą zespołu pił osadzonych na dwóch, równoległych do siebie, wrzecionach) na jedną lub dwie pryzmy plus dwie deski i oflisy boczne.

Po przecięciu, stół z pojedynczym, specjalnie przystosowanym  łańcuchem odbiera przeciętą kłodę. System bocznych rolek dociskających utrzymuje oflisy, deski boczne i pryzmę (pryzmy) w jednej, spójnej całości do momentu rozchylenia się rolek – następuje automatyczne oddzielenie pryzmy od reszty – deski i oflisy lądują pod stołem odbierającym na przykład na przenośnik taśmowy.

Nad tym procesem czuwa nowoczesny czujnik, nie trzeba dokonywać żadnych dodatkowych, skomplikowanych regulacji na przykład po zmianie średnicy kłody.

Trak tarczowy Brodpol TT5 GL ustawiony w linię technologiczną wraz z podajnikiem kłód i przenośnikami charakteryzuje się bardzo dużą wydajnością dochodzącą do 30 m3 na 1h pracy.