Rozrzynarka do kantówek Wood-Mizer HR1000

Wood-Mizer Industries Sp. z o.o.

Wood-Mizer Industries Sp. z o.o.

Nagórna 114
62-600 Koło
telefon +48 63 2626000

www.woodmizer.pl

Wykorzystując innowacyjny sposób połączenia kilku głowic tnących na wspólnej ramie, inżynierowie Wood-Mizer zaprojektowali wydajną rozrzynarkę do kantówek HR1000. Poziome głowice tnące, w połączeniu ze stalowym podajnikiem transportującym kantówki do obróbki, tworzą urządzenie, które pozwala na rozpiłowywanie kantówek na deski o określonej grubości.

Wydajność HR1000 zależy głównie od ilości zamontowanych głowic na łożu (maksymalnie sześciu). Proces cięcia kantówki odbywa się w taki sposób, że za jednym przejściem przez maszynę otrzymujemy tyle samo desek, ile mamy zamontowanych głowic. 

Model HR1000 umożliwia obróbkę kantówek o szerokości 300 mm i wysokości 300 mm z prędkością posuwu nawet 30 m/min.

Stalowy przenośnik taśmowy posiada solidną budowę, a hydraulicznie napędzane stalowe rolki dociskające zapewnią stabilne i dokładne cięcie.

Głowice rozrzynarki są ustawiane za pomocą specjalnej korby.

AUTOMATYCZNY PRZENOŚNIK TAŚMOWY

mgrW celu podawania niepociętych kantówek z powrotem do rozrzynarki można zamontować opcjonalny system karuzelowy do powrotu kantówek. Pocięte drewno jest przenoszone prosto z przenośnika do obszaru układania, a niedokończone kantówki są ponownie automatycznie transportowane do rozrzynarki, aż zostaną całkowicie pocięte na deski.