Obrzynarka TIMBERY E100

Timbery Sp. z o.o.

Timbery Sp. z o.o.

Nagórna 112
62-600 Koło
telefon +48 63 26 26 047
tel. kom. +48 506 761 140
radamkiewicz@timbery.eu
www.timbery.pl

Kategoria: Tagi: ,

Obrzynarka E100 jest doskonałym rozwiązaniem dla właścicieli małych tartaków, którzy chcą podnieść wydajność swoich maszyn poprzez obrzynanie nieobrobionych na traku desek. Zainstalowane w standardzie dwie piły tarczowe o średnicy 25 cm: pierwsza stała, a druga ruchoma, pozwalają na precyzyjne obrzynanie desek na wcześniej ustawiony wymiar. Ręczna regulacja rozstawu piły tarczowej umożliwia łatwe i precyzyjne ustawienie odległości między piłami tarczowymi, w zależności od szerokości obrzynanej deski.

Obrzynarka jest wyposażona w dwa stoły (wejściowy i wyjściowy) z posuwem automatycznym. Deski przesuwane są na szerokiej, elastycznej taśmie ze stałą prędkością 9 m/min. Przy obróbce dłuższego materiału bardzo pomocne są dodatkowe stoły rolkowe o długości 1 m (dostępne opcjonalnie), które w prosty sposób montuje się do stołów z posuwem.

Podczas procesu cięcia deski utrzymywane są w linii prostej dzięki dwóm rolkom dociskającym, zamontowanym na wejściu i wyjściu urządzenia. Obrzynarka posiada również w zestawie listwę boczną (prowadzącą), która ułatwia przycięcie drugiej – nieobrobionej krawędzi deski.
E100 to doskonały wybór dla przedsiębiorców ceniących prostotę wykonania i łatwość obsługi przy zachowaniu wysokiej jakości obróbki.

WYPOSAŻENIE
Silnik elektryczny o mocy 5,5 kW wystarczającej do płynnego obrzynania desek przy równoczesnym niskim zużyciu energii elektrycznej.
Ręczna regulacja piły tarczowej. Umożliwia łatwe i precyzyjne ustawianie odległości między piłami tarczowymi w zależności od szerokości obrzynanej deski.
Rolki dociskające. Zamontowane na wejściu i wyjściu urządzenia, pozwalają utrzymać deskę w lini prostej podczas procesu cięcia.
Dwie piły tarczowe.
Skala metryczna.

Dane techniczne

Silnik
Elektryczny 5,5 kW
Elektryczny 7,5 kW
Spalinowy 14 KM

Prędkość posuwu 9 m/min

Średnica piły tarczowej 250 mm

Ilość pił 2

Maks. szerokość deski nieobrzynanej 520 mm

Maks. szerokość cięcia 300 mm

Min. szerokość cięcia 40 mm

Maks. grubość cięcia 50 mm

Długość stołu dodatkowego 1 m

Min. długość deski 1100 mm

Film